Změna velikosti písma

Počasí

Čtvrtek Polojasno 27/18 °C
Pátek Zataženo 28/18 °C
Sobota Jasno 28/18 °C
Neděle Jasno 31/16 °C

Drobečková navigace

Úvod > Občan a turistika > Odpady

Osvědčení o úspoře emisí 2023-1.jpg

 

 

Informace o bioodpadu.jpg

Odpady

Sběrný dvůr obce Dobrná - informace zde..  

 

Vážení spoluobčané,

  v obci jsou rozmístěné velké hnědé kontejnery na ukládání BIO odpadů z domácností a zahrad. Žádáme vás tímto, abyste do těchto kontejnerů ukládali co nejdrobnější hmotu. Tzn. žádné velké větve, keře, dřevo... veškerá hmota by měla být nejlépe nasekaná nebo naštěpkovaná. Velké kusy alespoň nasekat na drobné kusy. Nic jiného než biologicky rozložitelný odpad do těchto kontejnerů nepatří! V případě nálezu jakéhokoliv jiného materiálu, či věci je třeba kontejner celý ručně přebrat a to stojí obec nemalé finanční prostředky.

V zimních měsících jsou ´tyto velké kontejnery nahrazeny menšími hnědými popelnicemi na BIO bio240nuw.jpgodpad z vašich domácností. 

 

 

 Tříděný odpad!

na daných místech v obci jsou tzv. sběrná hnízda. Jsou zde umístěny nádoby na tříděný odpad - Papír, Plast, Sklo, Kovy a Textil. Dlouhodobým cílem v odvětví odpadů je snížit směsný netříděný odpad na úplné minimum. Pokud budeme náš odpad pečlivě třídit a při každém vhození odpadu do koše si uvědomíme, že to, co jsme vyhodili můžeme vlastně vložit do tříděného odpadu, půjde jak o úsporu, tak šetrnost k našemu životnímu prostředí. Protože čím více tříděného odpadu, tím méně toho směsného! Uvědomme si prosím, že obec platí za sběr, ale i za uložení směsného odpadu zhruba pětinu svého ročního rozpočtu a ceny tohoto odpadu velice porostou! 

Tyto nádoby jsou pravidelně každých 14 dnů vyváženy. Pokud nebudou svým objemem stačit, dají se kdykoliv nádoby doplnit. 

Tetrapaky, (krabicové nápoje) vkládejte prosím buďto v pytlech (červených) k tomuto určených přímo do žlutých kontejnerů na plast! Pokud tyto červené pytle nemáte, lze tetrapaky vhazovat volně do těchto žlutých kontejnerů. 

V případě potřeby si lze vyzvednout barevné pytle na tříděný odpad na obecním úřadu. 

images.jpg

Děkujeme Vám za snahu!