Změna velikosti písma

Počasí

Čtvrtek Polojasno 27/18 °C
Pátek Zataženo 28/18 °C
Sobota Jasno 28/18 °C
Neděle Jasno 31/16 °C

Drobečková navigace

Úvod > Dlouhodobé aktuality > Výsadba stromů k Sokolímu vrchu

Výsadba stromů k Sokolímu vrchuObec Dobrná je zasazena do malebného prostředí, údolí potoka Dobranky a je ohraničována lesními a zemědělskými pozemky. Lesní plochy se budou dlouho vzpamatovávat z útoku kůrovce a následné těžby, která ze stinných míst vytvořila paseky a mýtiny. Příroda s pomocí člověka si ale s tímto doufejme rychle poradí, ostatně jako v nedalekém Národním parku České Švýcarsko. Abychom ale dále vytvářeli a formovali naši přírodu a naše okolí, rozhodli jsme se vysazovat stromy podél cest kde buďto stromy historicky již byly nebo i vytvářet nová stromořadí. Ve spolupráci se Střední školou zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse v Děčíně Libverdě jsme zpracovali projekt pro výsadbu stromů. Tímto bych velice rád poděkoval zaměstnancům, žákům, ale hlavní díl této úspěšné akce nese na svých bedrech ředitel školy, pan Ing. Libor Kunte, Ph.D..  Využili jsme zároveň podporu v rámci projektu vypsaného Státním fondem životního prostředí, Projektové výzvy č. 4/2021, v rámci Národního programu Životního prostředí. 

Vysazeno bylo tedy 84 stromů po obou stranách komunikace včetně ochrany proti okosu zvěří a následné péče po dobu tří let ze strany dodavatele. 

Vysazování proběhlo koncem měsíce listopadu 2022. image001.pngNPŽP_štítek-stromy_130x55mm_barva-001.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů